HomegelişmelerMicrosoft Türk yazılım şirketi Citus Data’yı satın aldı

Microsoft Türk yazılım şirketi Citus Data’yı satın aldı

Citus Data satın alındı

Uzunca zamandır yaprak kıpırdamayan Türk yazılım piyasasında önemli bir haber heyecan yarattı. Microsoft Türk yazılımcılar tarafından kurulan açık kaynak yazılım şirketi Citus Data Microsoft tarafından satın alındı. Microsoft’un konu ile ilgili blog haberine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Microsoft’un bir süredir veri ve iş analitiği konularında büyümek istediği biliniyordu. Esnek ve açık bir platform hedefi olan Microsoft Microsoft Azurei PostgreSQL, MySQL, MariaDB ile genişleyen veri platformunu her gün biraz daha güçlendiriyor. Özellikle PostgreSQL odaklı veri çözümleri sunan aynı zamanda da bulut odaklı çözümler de sunan Citus Data’nın Microsoft tarafından satın alınması Türk yazılımcıları arasından gurur verici bir başarı olarak değerlendirilebilir.

Çoğu yapay zeka ve oyun odaklı olmak üzere 2018 yılında 16 şirket satın alması gerçekleştiren Microsoft’un 2019 yılındaki ilk satın alması Citus Data oldu. CitusData aynı zamanda Microsoft’un bugüne kadar satın aldığı 224. şirket olurken bu listedeki ilk Türk yazılım firması olmanın da gururunu yaşıyor.

Playfab Oyun
Semantic Machines Yapay Zeka
Ninja Theory Oyun
Undead Labs Oyun
Compulsion Games Oyun
Playground Games Oyun
Flipgrid Eğitim
Bonsai Yapay Zeka
Lobe Yapay Zeka
Glint Çalışan deneyimi
GitHub Yazılım denetleme
inXile Entertainment Oyun
Obsidian Entertainment Oyun
XOXCO Yapay Zeka
FSLogix Diğer
Spectrum Diğer

Radikal.net olarak CitusData ekibini tebrik ederiz.

 

No comments

leave a comment