HomegelişmelerFaceTime’daki çok kritik hatadan nasıl korunacaksınız?

FaceTime’daki çok kritik hatadan nasıl korunacaksınız?

Apple firmasının cep telefonlarında ortaya çıkan FaceTime uygulama hatası, birçok kişiyi tedirgin etti. Keşfedilen hata ile birlikte karşı taraftan gelen görüşme onaylanmasa bile karşı taraf arama yaptığı kişinin sesini duyabiliyor. Bu açık sebebiyle insanlar bilgileri dışında dinlenebiliyor. Twitter üzerinden paylaşılan videoda da bu durum açıkça görülebiliyor. Birçok telefon kullanıcısı ise FaceTime uygulamasını sorun ortadan kalkana kadar kapatma kararı aldı.

Aksaklık keşfedildiği anda Apple şirketi FaceTime uygulaması üzerinden yapılan grup çağrılarını devre dışı bıraktı. Birden fazla kişi ile görüşme güncellemesi, tüm Apple cihazlarına Kasım ayında gelen bir yenilikti. Apple konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Bu hafta içerisinde bir yazılım güncellemesi ile bu sorunu ortadan kaldıracağız.”

FaceTime görüntülü sohbet uygulaması iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Hatanın bulunduğu özellik devre dışı bırakılmış olsa da, yazılım güncellemesi yayınlanıp sorun ortadan kalkana kadar FaceTime’ı kapatmayı öneriyoruz. Bu uygulamayı ise kapatmak oldukça kolay.

Ayarlar uygulamasında FaceTime seçeneğine gidin. FaceTime sekmesi, FaceTime ile erişilebilecek her numarayı ve e-posta adreslerini gösterir. Bu uygulamayı kapatmak için yapmanız gereken tek şey düğmeyi sola doğru kaydırmak. Bu özellik kapatıldığında tüm Apple cihazlarındaki görüntülü arama özelliği devre dışı kalmaktadır.

Mac işletim sistemi için de FaceTime uygulamasını kapatmakta fayda var. Bunun için arama kısmına “FaceTime” yazmanız ve uygulamayı açmanız gerekmektedir. FaceTime uygulamasına sağ tıklayarak “FaceTime’ı kapat” veya “Turn FaceTime Off” seçeneğine basmanız yeterlidir.

Gerekli güncelleme gelip kullanıcı deneyimi ölçülene kadar lütfen bu uygulamayı aktifleştirmeyin.

Bir önceki yazımız olan Google tüm URL'lerin sonunu mu getiriyor? başlıklı makalemizde google ve url hakkında bilgiler verilmektedir.

No comments

leave a comment