Homegelişmeler2018 yılının en iyi 10 strateji ve inovasyon kitabı

2018 yılının en iyi 10 strateji ve inovasyon kitabı

İş stratejisi, kuruluşlarını düzene sokmak ve kendilerini geliştirmek isteyen herkes için revaçta bir konu olmaya devam ediyor.  Peki, işinizi geliştirmek ve en iyi görüşü elde etmek için tam olarak ne yapabilirsiniz?

En iyi 1o strateji ve inovasyon kitabı

1- Mark W. Johnson – İş Modelinizi Yeniden Keşfedin

Bir işte ne zaman yön değiştirmeniz gerektiğini bilmek, bazen bir liderin yapması gereken en zor şeylerden biridir. Johnson bu kitapta, iş modellerinin gerçekte nasıl çalıştığını anlatmak için pratik bir dil kullanmakta ve iş modellerini değiştirerek büyük başarı elde etmiş olan işletmelerin vaka incelemelerini sunmaktadır.

2- Ralph Welborn ve Sajan Pillai – Topple

Ralph Welborn ve Sajan Pillai’nin yeni kitabı Topple güçlü bir teze sahip. Kitaba göre; iş dünyasındaki yeni rekabet ortamı, tek bir şirkete özel stratejilerle değil tüm şirketleri içinde barından bir ekosistem tarafından belirlenecek. Bu kitap kuruluşların, işletme ekosistemlerinin ne olduğunu ve bu ekosistemlerin yeni değer elde etme gücünden nasıl yararlanacaklarını anlamalarına yardımcı olacak.

3-  Chris Bradley, Martin Hirt, ve Sven Smit –  Strategy Beyond the Hockey Stick

Bradley, Hirt ve Smit, stratejik karar alma olgusuna gerçeğe dayalı bir bakış getiriyor. Üç yazar, McKinsey’in Strateji Prensipleri’nden geliyorlar. Bu kitapta, Bradley, Hirt ve Smit, liderlerin zorlukları aşmaları, büyümeyi yavaşlatan tembellikten kurtulmaları, başarı elde etmeleri ve daha cesur stratejiler geliştirmeleri için yollar aramaktadır.

4- Howard Yu  –  Leap

Şirketlerin bugün karşı karşıya kaldığı en büyük korkulardan biri, artan rekabet konusudur. İşletmelerin kopyalanması ve ürünlerinin daha ucuz ve hızlı bir şekilde üretilmesi tehdidi baş göstermiş. Leap’ta, Howard Yu, işletmelerin bitmeyen rekabet mücadelesinden kurtulmak için neler yapabilecekleri hakkında fikir veriyor.

5- Lindsay Herbert – Dijital Dönüşüm

Dijital çağdaki iş stratejisi, dijital dönüşüme bir yaklaşım gerektiriyor. İşletmelerin dijital ortamda yenilikler yapmak için nasıl stratejiler geliştireceklerini bilmeleri gerekir. Herbert, Dijital Dönüşüm adlı kitabında, küresel çapta önde gelen değişim ve yenilik programlarından bahsetmektedir.

6- Jacek Golebiewski  – Çevik Şirketlere Dijital Dönüşüm

Bu kitapta Golebiewski, çevik düşünmenin; işletme modellerini, değişen işletme kapasitelerini, dönüştürülmüş değer akışlarını ve örgütsel yapıları nasıl etkilediğini anlatmıştır. Ayrıca, birçok büyük şirkette C-suite yöneticilerine danışman olarak çalıştığı dijital dönüşüm çalışmaları sırasında edindiği deneyimleri de paylaşmıştır.

7- Dennis Carey, Brian Dumaine, Michael Useem ve Rodney Zemmel – Go Long

Şirketiniz gelecek için plan yapmakta zorlanıyor mu? Şirketinizi korumak için uzun vadeli bir planınız var mı? Her yıl, şirketlerin ortalama ömür azalır, ancak bazı şirketler uzun vadede hala ayakta kalmayı başarırlar. Go Long bizlere, önde gelen kuruluşların rekabeti nasıl yendiklerini ve uzun vadeli stratejik hedefleri nasıl geliştirdiklerini anlatıyor.

8- Tien Tzuo ve Gabe Weisert – Subscribed

Abonelik modeli, yüksek teknolojili yeni başlayan ve çokuluslu şirketler arasında popüler olmaya başladı. Subscribed, abonelik modelinin, son yıllarda Netflix, Spotify ve Salesforce gibi işletmelerin hızlı büyümesiyle nasıl ortaya çıktığını ve bu büyümenin daha yeni başladığını anlatıyor.

9- Dream Teams – Shane Snow

Bazı ortaklıklar ve ekiplerin neden dağıldığını ve diğerlerinin neden hala başarılı olduklarını hiç merak ettiniz mi? Snow bize, daha az organize olmuş grupların başarılı olmasına rağmen, dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının neden başarısız olduğu konusunda bize fikir veriyor.

10- Gelişen Dijital Liderlik – James Brett

Yeni dijital ekonomide, lider olmanın ne anlama geldiği konusunda beklentiler değişiyor. Gelişen Dijital Liderlik adlı kitabında, James Brett, dijital dünyadaki değişim için etkili bir dijital lider ve katalizör olmak için ne yapmanız gerektiğini özetliyor. Özellikle teknik bir takıma liderlik ediyorsanız veya yarının dijital ekonomisi üzerinde bir etki yaratmak istiyorsanız, bu kitabı mutlaka okuyun.

Bir önceki yazımız olan Moda devi H&M 'i online alışveriş zorluyor başlıklı makalemizde e-ticaret, h&m ve online alışveriş hakkında bilgiler verilmektedir.

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.